Ще В. Сухомлинський казав: «Черпати знання потрібно з живого вічного джерела народної мудрості». Людину можна порівняти з деревом, адже вона так само не може жити без свого коріння – роду. Бути патріотом означає любити свій дім, батьків, материнську мову, шанувати традиції народу, зберігати духовні скарби і примножувати їх.
Дитячий садок – це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для свого розвитку. Від того, як вона тут живе залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини, всієї країни. Колектив нашого дитячого ясел-садка працює над методичною проблемою «Народознавство як засіб формування духовної культури дошкільників». Педагоги передають дітям знання про норми моральності. Любові та шани до батьків, родини, до рідного краю. Важливо якнайчастіше викликати в дітей почуття радості від того, що в них є сім’я, батьки, що кожна дитина – це частинка родини.
Вихователь – він і друг, і вчитель
Його слова у серці неспроста.
А душа дітей добру відкрита,
І що сієш там – те й пророста.
Велике значення має співпраця та співтворчість вихователів, дітей, батьків та всього колективу дитячого ясел-садка. Дорослі намагаються пробудити у дітей почуття безмежної вдячності батькам і рідним за своє життя та все, що в ньому є, відчути потребу в піклуванні про рідних, бажання зробити їм приємне.
«Кожну родину ми раді вітати, щастя й добра хочем вам побажати!» - такими словами розпочала свято вихователь старшої групи Лапшинська Т. Я., яке пройшло в теплій і радісній обстановці.
Родина, рід: які слова святі,
Вони потрібні кожному в житті.
Бо всі ми з вами ніжні гілочки
На дереві, що вже стоїть віки.
Це дерево – наш славний родовід,
Це – батько, мати, прадід твій і дід.
Тож пам’ятайте рідний оберіг,
Без пам’яті нема народу.
Примножуйте все те, що Бог для нас зберіг,
Народну мудрість – берегиню роду!
|